...přes 20 golfových hřišť do 60 minut

V Bohemia golfregionu máte autem na dosah přes 20 golfových hřišť do 60 minut.Očekává vas tak nejhustější síť golfových hřišť v Evropě

...slavné osobnosti všude

Goethe, Bismarck, Beethoven, Wagner, Chopin, Tolstoj, Turgeněv, Marx a mnohé další osobnosti oceňovali již ve svých dobách pobyt ve světoznámém lázeňském trojúhelníku Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary.

...Golfová hřiště z ptačí perspektivy

Na adrese bohemia-golf.eu uvidíte všechna golfová hřiště z ptačí perspektivy, najdete zde též mapy okolí, s navigací pro příjezd Vám pomohou Google maps.

Západní Čechy – světově proslulý lázeňský trojúhelník láká nejen k lázeňským pobytům

Krajina na úpatí Krušných hor je kromě svého piva známa též díky světově proslulému lázeňskému trojúhelníku, který je tvořen městy Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary. Mnoho osobností, jako např. Goethe, Beethoven, Wagner, Chopin, Tolstoj, Turgeněv, Karl Marx, jakož i anglický král Edward VII., navštívilo západočeský lázeňský trojúhelník a užívalo již před mnoha lety přednosti léčivých pramenů.

Karlovy Vary byly založeny kolem roku 1350, když byl na místě dnešní zámecké věže postaven lovecký zámeček. Podle pověsti bylo horké vřídlo objeveno králem Karlem IV. a jeho loveckou skupinou. Lovci tehdy pronásledovali jelena až na vrcholek strmé skály. Odvážný jelen skočil před svými pronásledovateli do propasti. Když lovci sešplhali do údolí, našli místo jelena horký pramen, který vyvěral ze země. Král se rozhodl založit zde město. Skála, ze které jelen skočil, se dodnes nazývá „Jelení skok“ a socha jelena představuje jeden ze symbolů Karlových Varů. První lázně byly ovšem postaveny až o mnoho let později, a to roku 1711. Od té doby se léčba v Karlových Varech značně rozvíjela. O modernizaci léčby se staral karlovarský rodák David Becher, po němž byl pojmenován světově proslulý bylinný likér Becherovka. Dnes se léčba zaměřuje především na onemocnění zažívacího systému a látkové výměny. Z dvanácti minerálních pramenů je nejdůležitější vřídlo tryskající do výše až 12 metrů. Ve městě se nachází několik kolonád, za všechny jmenujme Vřídelní, Mlýnskou či Tržní. Kromě léčebných procedur a příjemných procházek nabízí město i mnoho jiných aktivit. Nejznámější kulturní a společenskou akcí je bezpochyby Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Významnou památku regionu představuje královský hrad Loket, který byl postaven roku 1230 a který patřil k nejmohutnějším hradům střední Evropy. V interiérech dnes najdeme muzeum porcelánu, výstavu strašidel a další zajímavé věci.

Dalším městem s lázeňskou tradicí jsou Františkovy Lázně. Tyto lázně jsou dnes známé především mezi ženami, které se zde léčí z nemocí reprodukčních orgánů.

Šest kilometrů severovýchodně od Františkových Lázní se nachází přírodní rezervace Soos, pozůstatek pozdní vulkanické činnosti. Můžete zde vidět jedinečnou bažinatou oblast s drobnými výrony plynů z mokřadních vulkánů (mofetů) a s minerálními prameny, mezi kterými je nejsilnější Císařský pramen. Oblastí vede tři kilometry dlouhá naučná stezka s informačními tabulemi.

Mariánské Lázně představují po Karlových Varech druhé nejvýznamnější lázně v Čechách. Jejich historie sahá až do roku 1528, kdy byl objeven dnešní Ferdinandův pramen. Dnes zde vyvěrá asi 40 minerálních pramenů a z pavilonu Křížového pramene vede k pavilonu Rudolfova pramen novobarokní kolonáda. Zajímavou atrakci představuje park miniatur se zmenšeninami (1:25) významných stavebních a technických památek převážně z České republiky. Najdeme zde například malý zámeček Červená Lhota, horu Říp, romantickou rotundu či písecký most.