...přes 20 golfových hřišť do 60 minut

V Bohemia golfregionu máte autem na dosah přes 20 golfových hřišť do 60 minut.Očekává vas tak nejhustější síť golfových hřišť v Evropě

...slavné osobnosti všude

Goethe, Bismarck, Beethoven, Wagner, Chopin, Tolstoj, Turgeněv, Marx a mnohé další osobnosti oceňovali již ve svých dobách pobyt ve světoznámém lázeňském trojúhelníku Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary.

...Golfová hřiště z ptačí perspektivy

Na adrese bohemia-golf.eu uvidíte všechna golfová hřiště z ptačí perspektivy, najdete zde též mapy okolí, s navigací pro příjezd Vám pomohou Google maps.

Golf-Club Oberfranken e.V.

Golf-Club Oberfranken e.V.

Golfový klub Oberfranken e.V. byl založen roku 1965. Jako oblast vhodná pro golfové hřiště byl tehdy pronajat areál u malebného městečka Thurnau, sestávající z ovčích pastvin a dubových lesů, a sice jeho majitelem baronem Hillerem von Gaertringen. Nato vznikly roku 1968 v první stavební fázi dnešní jamky 10 až 18, naplánované architektem golfových hřišť dr. Bernhardem von Limburger. V roce 1984 proběhlo rozšíření o jamky 1 až 9 architektem Donaldem Harradinem, díky čemuž je od roku 1985 k dispozici osmnáctijamkové golfové zařízení odpovídající mezinárodnímu standardu.

Vedle golfového hřiště je k dispozici i tréninková oblast s driving range s částečně zastřešenými místy pro odpal, putting a pitching greeny s tréninkovými pevnůstkami. Novostavba dnešního klubu z roku 1991 s restaurací, obchodem, šatnami a prostory pro odkládání golfového vybavení představuje další vrchol historie golfového klubu.

Roku 2003 využil golfový klub Oberfranken nabídku dosavadního majitele, barona Hillera von Gaertringen, a získal pozemek pro golfové hřiště o celkové výměře přibližně 68 hektarů. Tím se klub zařadil k několika málo golfovým klubům v Německu, které mohou golf provozovat na vlastním pozemku.

Elegantní restaurace s kapacitou 100 míst nabízí mnoho možností občerstvení. V nabídce je regionální a středomořská kuchyně s denně obměňovanými sezónními pokrmy vyšší třídy. Terasa umístěná na klidném místě s pohledem na golfové hřiště nabízí posezení pro 80 hostů.

Golf-Club Oberfranken e.V. - Thurnau - Golfplatz - Bild01Golf-Club Oberfranken e.V. - Thurnau - Golfplatz - Bild02Golf-Club Oberfranken e.V. - Thurnau - Golfplatz - Bild03Golf-Club Oberfranken e.V. - Thurnau - Clubhaus - Bild04